Informace o přechodu DVB-T2

Pravděpodobně jste už slyšeli o připravovaných změnách v pozemním televizním vysílání v souvislosti s plánovaným přechodem na novou technologickou platformu DVB-T2.
Přechod na DVB-T2 je vynucenou změnou, která se týká 60 % domácností v ČR přijímajících televizní vysílání prostřednictvím pozemních televizních sítí. Důvodem je uvolněni frekvenčního pásma 700 MHz, na kterém dosud vysílají pozemní televizní vysílače, pro potřeby mobilních operátorů. Je to společné celosvětové rozhodnutí více než 190 států, ke kterému se připojila i Evropská unie.
Aby nedošlo k omezení pokrytí nebo snížení počtu vysílaných televizních programů, je nutné přejít na kmitočtově úspornější druhou generaci digitálního vysílání standard DVB-T2. Pro omezení dopadu na diváky je přechod realizován v delším časovém období prostřednictvím souběžného vysílání stávajících DVB-T sítí a nových, takzvaných přechodových DVB-T2 sítí. Tyto přechodové DVB-T2 sítě zajistí televizní příjem v době zahájení vypínání současných DVB-T sítí (listopad 2019). Vypnutí posledních DVB-T vysílačů proběhne nejpozději v červnu 2020.
Tyto změny se dotknout i naší společné televizní antény, na které bude nutné provést úpravu. Změny se dotknou i domácností, jelikož bude třeba opatřit si set top box pro příjem DVB-T2 signálu, případně nový televizor. Všechny DVB-T2 přijímače jsou schopny zpracovat i současné vysílání DVB-T. Naprostá většina dnes prodávaných televizorů a set top boxů již umožňuje DVB-T2 příjem.

Další informace naleznete například na těchto stránkách:Komentáře

Už jste četli?

Důležité: vyklizení kolárny

Pozvánka na shromáždění (28.11.)